تبلیغات
دوستداران فاطمه (س) بندر گناوه - درس وارستگی و پارسایی از عاشورا
تاریخ : سه شنبه 13 دی 1390 | 12:46 ق.ظ | نویسنده : Admin

به نام خدا
عاضورا و نهضت حسینی حماسه ای همیشه ماندگار و زنده است اما آیا ما نیز مسولیتی در قبال آن داریم؟
عاشورا چه درس ها و عبرت هایی به ما می آموزد؟
در چند مطلب آینده به بر رسی درس ها و عبرت های عاشورای حسین (ع) میپردازیم

درس سوّم : درس وارستگی و پارسایی

از زیباترین درس¬های مکتب امام حسین(ع)، معرفی زشتی¬های دنیا و لزوم پرهیز از آن است. از دیدگاه حضرت سیدالشهداء(ع) دنیا، خانه نابودی و ناپایداری، و سرایی است که اهل خویش را پیوسته دگرگون می¬سازد.
در واقع، کلام نورانی امامان شیعه، تفسیر واقعی آیات الهی است؛ آنجا که در قرآن می¬فرماید: «زندگانی دنیا، چیزی جز کالای فریب نیست» و در جای دیگر، آن را «سرگرمی و بازیچه¬ای بیش نمی¬داند».

http://s2.picofile.com/file/7226681070/3.gif

بنابراین، در کلاس درس عاشورا، همگان به دور شدن از این دام توصیه می¬شوند؛ چراکه گرفتاری در این دام، آغاز هرگونه خطا و اشتباهی است که دامان آدمی را می¬گیرد. دل¬بستگی به دنیا، سبب می¬شود تا به تعبیر استاد بزرگ عرصه کربلا، آدمی دینش بر سر زبانش باشد و تا در رفاه و آسایش است، از دین پشتیبانی کند، ولی اگر به آزمایش گرفتار آید، آن‌گاه معلوم می‌شود دین‌داران واقعی اندکند. پس در این مجموعه تربیتی، تلاش می¬شود تا وارستگی توصیه گردد؛ به ویژه آنکه این پشت‌پا زدن به دنیا و رها شدن از تعلقات مادی، در دوره جوانی و هنگامه اوج دل¬بستگی¬ها باشد، که در نتیجه عزت و قوّت و عظمت واقعی جوان برومند و ارزشمند به دست می¬آید، و انسان به مرتبه¬ای والا متصل می¬گردد، آن‌گاه تن به هیچ‌گونه تعلق خاطر دنیوی نخواهد بست.


طبقه بندی: درس ها و عبرت های عاشورا، 
برچسب ها: درس های عاشورا، عاشورا، عبرت های عاشورایی، درس وارستگی و پارسایی از عاشورا،  

  • دانلود فیلم
  • خرید vpn